Jak sie piszę Kilkakrotnie czy kilkukrotnie Poprawna polszczyzna dla każdego Wyjaśniamy zawiłości języka polskiego.

Nasza redakcja bezpłatnie i szybko odpowiada na wszystkie pytania językowe! Twój komentarz i nasza odpowiedź pojawią się po moderacji, najcześciej w ciągu 1 godziny. Nasza redakcja przygotowała kompleksowe opracowanie zagadnienia kilkakrotnie czy kilka krotnie, aby w klarowny sposób rozstrzygnąć czy pisownia kilkakrotnie jest poprawna, a także jaka jest kilkakrotnie zasada pisowni. Dzięki lekturze JakSięPisze – naszego słownika internetowego poprawnej pisowni dowiesz się między innymi jak prezentuje się pełna kilkakrotnie definicja oraz czy użyty przez Ciebie zapis nie posiada błędów ortograficznych. Gdyby zawarte na naszej stronie wyjaśnienia dla pary kilkakrotnie czy kilka krotnie okazały się niewystarczające, przypominamy o możliwości zadawania pytań do naszych ekspertów – w tym celu polecamy skorzystać z sekcji komentarzy, która zawarta jest pod niniejszym artykułem.

Wziąć czy wziąść? Wyjaśniamy, która forma jest poprawna

Uchwycił pazurami pionową ścianę korytarza i zaczął się wspinać. Kopnął kilkukrotnie, próbując uwolnić się z uścisku. Nie udało mu się strącić prześladowcy, więc skupił się na podążaniu w górę tunelu.

Wszech czasów czy wszechczasów? O poprawnej formie

Formy kilkakrotnie i kilkukrotnie są poprawne i oznaczają powtarzalność danej sytuacji. Przygotowaliśmy dla Was kilka przykładów użycia tych słów w zdaniach. Dziś mamy na tapecie temat, który co jakiś USD/JPY Outlook czas przewija się wśród miłośników języka polskiego. Poznajcie odpowiedź na to pytanie w naszym artykule. Już kilkakrotnie starałem się o to pozwolenie, ale wciąż nie udało mi się go uzyskać.

Kilkakrotnie czy kilkukrotnie?

  1. Przygotowaliśmy dla Was kilka przykładów użycia tych słów w zdaniach.
  2. Nasza redakcja bezpłatnie i szybko odpowiada na wszystkie pytania językowe!
  3. Już kilkakrotnie starałem się o to pozwolenie, ale wciąż nie udało mi się go uzyskać.
  4. Twój komentarz i nasza odpowiedź pojawią się po moderacji, najcześciej w ciągu 1 godziny.
  5. Gdyby zawarte na naszej stronie wyjaśnienia dla pary kilkakrotnie czy kilka krotnie okazały się niewystarczające, przypominamy o możliwości zadawania pytań do naszych ekspertów – w tym celu polecamy skorzystać z sekcji komentarzy, która zawarta jest pod niniejszym artykułem.

Mówiłem tak, patrząc w oczy zmęczonego policjanta, który nawet nie udawał, że mi wierzy, tak jak ja nie Twitter Honeywell i Nextera Energy na II kwartał 2021 udawałem, że mówię prawdę. Tę wersję powtórzyłem jeszcze kilkukrotnie i wreszcie pozwolono mi odejść.

Zasady pisowni

Oferujemy także wyszukiwanie haseł innych niż kilkakrotnie w bardzo rozbudowanej bazie definicji i zasad ortograficznych, jak również sprawdzanie pisowni i wyszukiwanie błędów ortograficznych, gramatycznych i interpunkcyjnych we wklejonym tekście – wszystko to bezpłatnie i natychmiastowo. Obie formy są poprawne i można je stosować wymiennie. Dow Jones Industrial Average Greets kamień milowy na 20 000 Prosiłam Cię kilkakrotnie żebyś zrobił porządek w garażu, a Ty ciągle nie znalazłeś na to czasu.Otworzył drzwi dopiero wtedy, gdy kilkukrotnie nacisnęłam dzwonek.Martyna dla pewności powtórzyła kilkakrotnie test ciążowy, jednak wynik za każdym razem był identyczny.Pies kilkukrotnie zaszczekał, co znaczyło, że za drzwiami mógł stać ktoś obcy.

Korpus Języka Polskiego PWN


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *